Dřevěné-stoly.cz Katalog - jídelní stoly a židle z masivu Dřevo použíté pro výrobu stolů a židlí Proces výroby stolů a židlí Místa, kde můžete naše jídelní stoly vidět osobně Kontaktujte nás
.

Výrobní proces našich jídelních stolů a židlí z masivu

Výrobní proces našich jídelních stolů a židlí z masivu

Dřevěné stoly a židle z masivu, které Vám nabízíme, jsou vrobeny ve státě Rajastán ve střední Indii. Každý kus, který Vám nabízíme, byl vyroben pro dřevěné-stoly.cz, nejde o masovou výrobu pro anonymní trh. Náš partner v Indii se pod našim dohledem stará o kompletní proces výroby, my určujeme design nábytku, povrchovou úpravu.

Při výrobě našeho nábytku není zneužívána dětská práce Pracovní prostředí pro zaměstnance je na indické poměry nadstandardní, areál je zarostlý stromy, budovy jsou postaveny s ohledem na bezpečnost personálu (například v případě požáru). Důležité pro nás je také záruka našeho partnera potvrzená při každé naší osobní návštěvě, že v celém procesu není zneužito dětské práce.

Dřevo

Náš nábytek je vyroben z indického palisandru a mangovníku (více v části Dřevo a udržitelný růst). Používáme jak nové dřevo, tak staré, recyklované ze stržených staveb.

Ošetření proti škůdcům

Jak palisandr, tak mangovník jsou dřeva náchylná k napadení parazity (palisandr jen na vnějších partiích kmene). Důležité je proto důkladné ošetření dřeva termicidem, který toto nebezpečí zcela eliminuje. Výrobní postup obsahuje tlakovou lázeň (viz obrázek) prostředkem Biflex TC. Neškodnost tohoto amerického přípravku pro životní prostředí a uživatele výrobků jím ošetřených je prokázana řadou studií.

Sušení

Po tlakové lázni putuje dřevo do sušiček, kde je pomalu zbavováno vlhkosti. Sušení zajišťuje následnou stálost dřeva. Pozvolnost procesu snižuje riziko pozdějšího praskání při velkých výkyvech okolní teploty a vlhkosti.

Lepení

Po vysušení jsou desky nebo trámy povrchově opracovány a v případě potřeby větších ploch (sedáky židlí, desky stolů) jsou desky slepovány. Orientace jednotlivých desek je volena tak, aby při změnách okolních podmínek bylo případné pnutí v každé desce vyrovnáno deskami sousedními.

Další zpracování

Kvalitně slepené tabule jsou zpracovány profesionálními stroji do výsledného tvaru. Ruční práce přichází na řadu při sestavování (povrchové opracování je strojové) a nanášení vosku, laku nebo lazury.

Úpravy v Čechách

Nábytek po námořním a pozemním transportu do Čech pečlivě kontrolujeme. Případné nedostatky ošetřuje náš český partner - zkušený restaurátor. Na vaši žádost lze také provést úpravu povrchu nebo barvy vámi vybraného kusu.


Vyrábíme a dovážíme pro vás dřevěný nábytek z masivu - dřevěné jídelní stoly a dřevěné jídelní židle.
(c) www.drevene-stoly.cz
Dřevo použité při výrobě našich masivních jídelníh stolů a židlí je z trvale udržitelných sadů.    Všechen náš nábytek je vyroben z prvotřídního masivu    Při výrobě našeho nábytku není zneužívána dětská práce    Veškerou dopravu od nás až k Vašim dveřím hradíme my
Hlavní stránka dřevěných stolů