Dřevěné-stoly.cz Katalog - jídelní stoly a židle z masivu Dřevo použíté pro výrobu stolů a židlí Proces výroby stolů a židlí Místa, kde můžete naše jídelní stoly vidět osobně Kontaktujte nás
.

Použité dřevo a udržitelný růst Udržitelný růst Masiv Masiv

Dřevěný nábytek, který vám nabízíme, je vyroben ze dvou druhů dřev – mangovníku a indického palisandru (Sheesham). V obou případech jde o tvrdé, pevné a těžké materiály s krásnou kresbou a vynikající tvarovou stálostí. V truhlářství se tradičně používají a jejich růst a těžba dává dlouhodobou práci mnoha místním lidem.

Udržitelný růst

Jak mangovník, tak Sheesham použitý pro výrobu našeho nábytku, pochází ze severoindického státu Uttar Pradesch, jež hraničí z Nepálem. V podhůří Himalájí se zde v tradičních sadech pěstují mangovníky pro oblíbené sladké plody. Teprve když strom přestává plodit, je poražen a zpracován na materiál, ze kterého je později vyroben nábytek, jež vám nabízíme. Na místě starého stromu je zasazen připravený mladý strom, aby byl sad zachován. Podobně je to s indickým palisandrem (shishsam) – je pěstován v rozsáhlých sadech, kde se stromy po poražení opět obnovují. Narozdíl od mangovníku neposkytuje Sheesham žádné (lidmi) využívané plody.

Mangovník

Mangovník dosahuje výšky 30ti metrů a síly kmene přes 100 cm. Je rozšířen po celé jihovýchodní Asii. Dřevo mangovníku je tvrdé a vynikající pro výrobu nábytku – za předpokladu, že je potřebně vysušeno a ošetřeno proti škůdcům (což to naše je – viz výroba jídelních stolů a židlí z masivu). Vnitřní část kmene (srdce) může být někdy narůžovělé, lehce nebo tmavě hnědé nebo zlatavé s občasnými tmavými čarami.

Indický Palisandr (Sheesham)

Sheesham patří do rodu Dalbergia, kam patří všechny stromy, jejichž dřevo nazýváme palisandrem. Druhů palisandru je mnoho a ještě více je nepravých palisandrů – tedy dřev z jiného rodu, jež vykazují nějaké vnější podobnosti s pravým palisandrem. Indický palisandr (Dalbergia Sissoo) má výraznou kresbu dřeva a krásné prolínání světlých a tmavších oblastí. Sheesham je, podobně jako mangovník, tvrdé a houževnaté dřevo, tradičně používané nejen pro výrobu nábytku, ale také lodí nebo hudebních nástrojů.


Vyrábíme a dovážíme pro vás dřevěný nábytek z masivu - dřevěné jídelní stoly a dřevěné jídelní židle.
(c) www.drevene-stoly.cz
Dřevo použité při výrobě našich masivních jídelníh stolů a židlí je z trvale udržitelných sadů.    Všechen náš nábytek je vyroben z prvotřídního masivu    Při výrobě našeho nábytku není zneužívána dětská práce    Veškerou dopravu od nás až k Vašim dveřím hradíme my
Hlavní stránka dřevěných stolů